terapeuta metody krakowskiej
mgr Małgorzata Błądek-Kolatorska – obecnie na urlopie macierzyńskim
Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie, a obecnie kończy na tej samej Uczelni studia doktoranckie również z psychologii. W 2011 roku zdobyła oficjalne uprawnienia umożliwiające pracę Metodą Krakowską, co czyni do dnia dzisiejszego pracując we własnym –prywatnym gabinecie, prowadząc zajęcia Metodą Krakowską w Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej dla Dzieci z Autyzmem – „Szkoła w Kontakcie” oraz współpracując z Poradnią Przystań Szkraba. Pani Małgosia posiada bardzo bogate doświadczenie w pracy z dziećmi przejawiającymi różnorodne problemy rozwojowe, często pracuje z dziećmi i młodzieżą wykazującą zachowania trudne manifestujące się agresją, autoagresją, oporem, manipulacją. Niezmiernie istotne jest to, iż w swej pracy kieruje się silnym przekonaniem o potrzebie przenoszenia nabytej wiedzy i umiejętności do życia codziennego / społecznego, dlatego też podczas zajęć niejednokrotnie kreuje sytuacje dające dziecku okazję do wykorzystania w praktyce nabytych umiejętności. Dzięki cierpliwej, pełnej zaangażowania pracy Pani Małgosia może pochwalić się licznymi sukcesami w pracy z dziećmi, którym pomogła otworzyć ścieżki komunikacyjne i dostarczyła narzędzia do coraz bardziej efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie.
Rozwiń
Pani Małgosia jako terapeuta – logopeda dąży do oddziaływania na wszystkie sfery rozwojowe dziecka, przy czym głównym celem zajęć jest praca nad kompetencją komunikacyjną i językową szkraba. W ramach Metody Pani Małgosia prowadzi zajęcia, podczas których łączy ćwiczenia ogólnorozwojowe z Symultaniczno-Sekwencyjną Metodą Czytania, co ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju komunikacji dziecka z otoczeniem oraz rozwijania jego funkcji poznawczych. Należy zaakcentować, iż wczesna nauka czytania, jako główny filar Metody Krakowskiej kładzie duży nacisk na poznawanie znaczeń / na czytanie znaczeń. Ma to niebagatelny wpływ na proces terapeutyczny dzieci, które przejawiają problemy w postrzeganiu słuchowymi i wzrokowym, jak również dzieci zagrożonych dysleksją. W ramach realizowanych zajęć Pani Małgosia oprócz nauki czytania skupia się również na programowaniu języka, na stymulacji słuchowej, stymulacji lewej półkuli mózgu, stymulacji pamięci, stymulacji poznania wielozmysłowego oraz na kształtowaniu myślenia przyczynowo-skutkowego. Wykonywane są również ćwiczenia ręki przygotowujące do nauki pisania. Ponadto celem realizowanych zadań jest również kształtowanie zachowań społecznych dzieci.
W swej pracy zawsze kieruje się w pierwszej kolejności indywidualnym podejściem do każdego dziecka z osobna. Pracę rozpoczyna od poznania mocnych stron dziecka, które są istotną bazą, aby skutecznie i efektywnie zmagać się z doświadczanymi przez dziecko trudnościami.
Serdecznie zapraszamy!
OFERTA
Diagnoza spektrum autyzmu
Przystań Szkraba przeprowadza profesjonalną diagnozę dzieci w kierunku zaburzeń ze spectrum autyzmu. Na spotkania diagnostyczne zapraszamy dzieci w wieku od 1 r.ż do 12 lat.
Terapia logopedyczna i neurologopedyczna
Nasz ośrodek to bezpieczna przystań dla każdego dziecka, które posiada trudności w rozwoju mowy i komunikacji.
Terapia Pedagogiczna
Pedagodzy Przystani Szkraba to specjaliści, którzy w holistyczny sposób starają się wesprzeć rozwój dziecka we wszystkich jego sferach.
Neuroflow- aktywny trening słuchowy
Pierwszy w Polsce interaktywny trening wyższych funkcji słuchowych dla dzieci z
zaburzeniami przetwarzania słuchowego oraz dzieci z grupy ryzyka tych zaburzeń od 4 roku
życia.
Integracja Sensoryczna
Profesjonalna diagnoza procesów Integracji Sensorycznej oraz wnikliwa ocena rozwoju umiejętności motorycznych dziecka.
Terapia Ręki
Terapia ręki to ćwiczenia dłoni i palców, ale przede wszystkim ćwiczenia całego ciała.
Dogoterapia
Dogoterapia jest metodą wspomagania terapii prowadzoną w Przystani Szkraba od 2012 roku.
Zajęcia Grupowe
Treningi umiejętności społecznych, Indywidualnie lub w parach, mini tusy, dogoterapia.
Szkolenia
w zakrasie spectrum autyzmu, syndromu aspargera, alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się osób niemówiących (AAC)
Dla rodzica
Konsultacje dla rodziców, terapię indywidualną dla rodziców, Interwencje kryzysowe, terapia par i terapia rodzin
Dzielna 1, 00-162 Warszawa
Dzielna 5, 00-162 Warszawa
KONTAKT
ZAJĘCIA INDYWIDUALNE I SPRAWY BIEŻĄCE
Anna Piotrowska - Koordynator Biura
adres mailowy: kontakt@przystanszkraba.pl
numer telefonu: +48 501 989 669
Kontakt telefoniczny:
poniedziałek, wtorek, czwartek: 8:00-16:00
środa: 11:00-19:00
piątek: 9:00-17:00
KONSULTACJE I DIAGNOZY
Magdalena Mierzejewska - Koordynator Biura
adres mailowy: kontakt@przystanszkraba.pl
numer telefonu: +48 798 279 282
Kontakt telefoniczny:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: 9.00-15.00
ZAJĘCIA GRUPOWE TUSY
Urszula Krajewska - Koordynator zajęć grupowych
adres mailowy: grupyprzystan@gmail.com
numer telefonu: +48 517 480 060
Kontakt telefoniczny:
wtorek, czwartek: 09.00 – 12.00.
W pozostałych terminach zapraszamy do kontaktu mailowego 🙂
ZARZĄD FIRMY
Dyrektor: +48 600 526 383 - Maria Skrzypiec Sjoholm
Wicedyrektor: +48 509 950 639 - Maja Szymor
Bank Zachodni WBK, Ośrodek Terapeutyczny Przystań Szkraba, 55 1090 2835 0000 0001 2319 6515