Drodzy Państwo,
za nami obchody 15-lecia naszej firmy 🙂
Mamy dla Państwa małe podsumowanie tego wydarzenia:
W pierwszej sesji prowadzonej przez Maję Szymor i Marię Skrzypiec poznaliśmy historyczne korzenie Przystani.
Wszystko zaczęło się od przyjaźni dwóch studentek psychologii, która stała się fundamentem całego przedsięwzięcia.
Od 1 sali terapeutycznej w suterenie przedszkola na Solcu, poprzez 2 sale w lokalu przy ul Miedzianej, aż do obecnej lokalizacji na Dzielnej 5 od 2014 oraz Dzielnej 1 od 2017.
Dziś Przystań Szkraba to dwie placówki terapeutyczne : Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Przystań Szkraba oraz Ośrodek Terapeutyczny Przystań Szkraba s.c.
W 8 salach terapeutycznych przez 7 dni w tygodniu odbywa się w każdym tygodniu: 330 h zajęć terapii indywidualnej + 37 h zajęć grupowych TUS + oraz 12h diagnostycznych, w czasie których przeprowadzana jest diagnoza w kierunku spektrum autyzmu.
Obecnie pod naszą opieką jest 350 dzieci, w tym 176 w Poradni.
Druga sesja to rozmowa prowadzona przez Maję Szymor i Karolinę Celitan na temat diagnozy i terapii osób w spektrum autyzmu. Można było dowiedzieć się jakie są subtelne objawy autyzmu, czym różni się autyzm u chłopców i u dziewczynek, kiedy i czy zgłosić się na diagnozę, w jaki sposób przekazać dziecku że ma autyzm.
Kolejna sesja to rozmowa Mai Kłody Leszczyńskiej i Aliny Smyczek. Dwie specjalistki komunikacji alternatywnej odpowiadając na pytania zadane przez uczestników wyjaśniły, czym jest komunikacja alternatywna a czym nie jest, jakie narzędzia warto stosować, kiedy zaczynać.
Najbardziej cenna wydaje się pasja i zapał obu Pań, dla których AAC to nie jest kolejna metoda terapii, ale styl życia, bycia i szacunku dla drugiego człowieka jego myśli i emocji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za to, że powierzając nam opiekę nad swoimi dziećmi tworzycie razem z nami Przystań Szkraba.
To wyjątkowe miejsce nie funkcjonowałoby bez ciężkiej pracy całego zespołu, któremu również serdecznie dziękujemy.