Turnusy wakacyjne i ferie

Wakacje 2018

Dla dzieci posiadających opinię WWR – oferujemy bezpłatnie – turnusy, zajęcia grupowe w ciągu roku, oraz szeroki pakiet zajęć indywidualnych z naszymi specjalistami

Zapisy na turnusy wakacyjne trwają od 07.05.2018 do 11.06.2018

Na turnusy indywidualne zapisy przyjmujemy mailowo na adres: przystanszkraba@gmail.com lub telefonicznie 509 950 639, 600 526 383

Zapisy na turnusy grupowe prowadzi Pani Ula Krajewska, zgłoszenia przyjmujemy na nowy adres:

grupyprzystan@gmail.com lub telefonicznie w terminach: poniedziałek – czwartek g. 9.00 – 12.30
pod nowym numerem: 517 480 060

 

FERIE ZIMOWE w Przystani Szkraba 2019

Termin zajęć: 04.02 – 08.02 2019 g. 9.00 – 14.00

Dla dzieci w wieku: 7 – 9 lat

W drugim tygodniu ferii 2019 zapraszamy na pięciodniowy turnus grupowych zabaw z rówieśnikami poświęcony: wzmacnianiu umiejętności współpracy w grupie, rozbudzaniu potrzeb nawiązywania serdecznych relacji z rówieśnikami, wspieraniu kompetencji komunikacyjnych, kreatywności oraz sprawczości.
Jednym słowem w trakcie naszych codziennych, pięciogodzinnych spotkań będziemy wzmacniać umiejętności społeczne oraz atrakcyjnie spędzać wolny czas.
Poćwiczymy także kompetencje ważne do codziennego życia w większej grupie ludzi – przestrzeganie zasad i norm społecznych, odnajdywanie się w nieznanych sytuacjach, samodzielne i kreatywne
poszukiwanie rozwiązań zadań jakie stawia przed nami wielkie miasto. Wspólnie wyruszymy odkrywać niezwykłość i codzienność Warszawy.

W trakcie naszych spotkań będziemy dzielić się swoimi zainteresowaniami, wiedzą i umiejętnościami (prowadzenie mini warsztatów z naszej ulubionej dziedziny, metoda projektu, aktywne
współprowadzenie zajęć przez uczestników). W planie udział w grach i zabawach na śniegu lub bez śniegu, zooterapia, majsterkowanie, zajęcia kulinarne, gimnastyka, zajęcia plastyczne, trening umiejętności praktycznych związanych z codziennym życiem.

Dodatkową atrakcją tegorocznych ferii będą codzienne spotkania z zaprzyjaźnionymi z Przystanią
Szkraba zwierzętami !!!

Grupa prowadzona przez dwóch terapeutów: psychologa p. Jolantę Łozę oraz pedagoga specjalnego p. Urszulę Krajewską.
Zapraszamy wszystkie dzieci chętne do aktywnego spędzenia ferii w mieście.
Koszt turnusu: 750 zł
Ilość miejsc ograniczona – grupa maks. 6 osobowa
Zapisy na turnus ruszają: 07.01.19

Zapisy na turnus prowadzi Pani Ula Krajewska, zgłoszenia przyjmujemy na nowy
adres: grupyprzystan@gmail.com lub telefonicznie w terminach: poniedziałek – czwartek g. 9.00 – 12.30 pod nowym numerem: 517 480 060.

SPORTOWA DRUŻYNA

Termin zajęć:

1GRUPA: 02.07 (pon.) – 06.07 (piątek)
Wiek dzieci: 6 – 8 lat

2 GRUPA: 30.07 (pon.) – 03.08 (piątek)
Wiek dzieci: 8 – 11 lat
Godziny: 9:00 – 14:00

Ilość dzieci w grupie: 6 osób

Czytaj więcej

4 ŻYWIOŁY

Termin: 09.07 (pon.) – 13.07. (piątek)

Godziny: 9.00 – 14.00

Wiek dzieci: 5 – 7 lat

Ilość dzieci w grupie: 6 osób

 

Czytaj więcej

Powietrze, woda, ogień, ziemia i nasze talenty – z nich będziemy czerpać swą moc do fajnej zabawy bez rywalizacji. Zapraszamy do wspólnych, żywiołowych wakacji wszystkie dzieci lubiące eksperymentować, dbać o środowisko i czerpać siły z mocy natury.

Każdy z pięciu dni naszego turnusu będzie poświęcony zabawom dotyczącym kolejnego z żywiołów. Każdego dnia będziemy także odkrywać i wykorzystywać talenty tkwiące w nas samych. Planujemy dużo eksperymentowania oraz sporo czasu spędzanego na wspólnych i kreatywnych zabawach w kontakcie z naturą i w towarzystwie naszego psa terapeuty Pipi (Golden Retriever). Ubranie „na zdarcie” i piknikowe pudełko z kanapkami mile widziane.

Zajęcia poprowadzą doświadczone terapeutki, pedagog specjalny i dogoterapeuta Pani Ula Krajewska wraz z psycholog Panią Jolą Łozą.

* Kontynuacja grupy w ciągu roku w piątki o godzinie 18:00-19:30 dla dzieci w wieku 6-7 lat

PIPILANDIA – Wakacyjne Warsztaty Umiejętności Społecznych połączone z dogoterapią.

Termin: 16.07 (pon.) – 20.07. (piątek)

Godziny: 14:30 – 16:30

Wiek dzieci: 4 – 5 lat

Ilość dzieci w grupie: 6 osób

 

Czytaj więcej

Zapraszamy nasze Szkraby na wakacyjną przygodę w Pipilandii – krainie wesołej zabawy z przyjaciółmi i psem Pipi.

Co będziemy robić ? Przede wszystkim dobrze się bawić a poprzez swobodną zabawę będziemy rozwijać nasze umiejętności społeczne. Puścimy wodze fantazji, uwolnimy kreatywne myślenie, odepniemy psu smycz, złapiemy się za ręce i ………wyruszymy w podróż do Pipilandii!

Czekają nas tam: rozmowy i zadania, zabawy plastyczne, ruchowe, muzyczne, kulinarne, konstrukcyjne, relaksacyjne, a także spacery z psem.

Zapraszamy dzieci z wyzwaniami rozwojowymi!

Pipi i przygoda czeka!

Trzech prowadzących: psycholog – Pani Agnieszka Mazurek, dogoterapeuta – Pani Ula Krajewska i oczywiście Pipi .

*Kontynuacja grupy we wrześniu: czwartek godz.15:00-16:30

NAJEDZONE SZKRABKI

Termin zajęć: 16.07 (pon.) – 20.07 (piątek)

Godziny:

09:30-11:30 dla dzieci w wieku 3,5-5 lat

12:00-14:00 dla dzieci w wieku 5-7 lat

Ilość dzieci w grupie: 6 osób

 

Czytaj więcej

Turnus polisensoryczny przeznaczony dla dzieci z trudnościami w jedzeniu, wybiórczą dietą w celu stymulacji zmysłów wpływającej na akceptację nowych wrażeń czuciowych, smakowych, dotykowych i zapachowych. W trakcie turnusu będą dostarczane bodźce dla zmysłu:

 • dotyku,
 • słuchu,
 • węchu,
 • smaku,
 • propriocepcji.

Zajęcia obejmować będą zabawy ruchowe, przygotowywanie posiłków, wykonywanie prac plastycznych, ćwiczenia z zakresu terapii ręki, stymulowanie percepcji i ekspresji mowy. Zajęcia prowadzone w dwóch grupach wiekowych przez doświadczonych terapeutów: logopedę – Panią Natalię Pytkę oraz pedagoga specjalnego – Panią Weronikę Woch.

DOGadajmy się – Wakacyjny Trening Umiejętności Społecznych z dogoterapią

Terminy zajęć: 20.08 (pon.) – 24.08 (piątek)

Godziny: 09:00-14:00

Wiek dzieci: 5-7lat

Ilość dzieci w grupie: 6 osób

 

Czytaj więcej

Zapraszamy na wakacyjny Trening Umiejętności Społecznych połączony z dogoterapią.

Co robić, aby być lubianym? Jak zapoznać się z nowymi kolegami? Jak dbać o własne potrzeby nie sprawiając przykrości innym? Jak radzić sobie z nieśmiałością? Jak współpracować w grupie? Jak DOGadać się z moimi rówieśnikami?

Tego będziemy uczyć się na Treningu Umiejętności Społecznych „DOGadajmy się”.

Każde zajęcia dostarczą dzieciom nowych doświadczeń i nowych wyzwań. Poprzez uczestniczenie we wspólnych grach i zabawach dzieciaki będą miały okazję do nawiązania nowych przyjaźni, rozwijania współpracy, mierzenia się z sytuacją wygranej i porażki, ćwiczenia wcześniej ustalonych zasad, uczenia się kompromisów. Towarzyszem zabaw będzie, nasz pies terapeuta.  Pipi rozbawi, zmotywuje, rozluźni i zawsze zaakceptuje.

Doświadczeni prowadzący – psycholog – Pani Agnieszka Mazurek, dogoterapeuta – Pani Ula Krajewska i pies Pipi .

*Kontynuacja grupy od września: czwartek godz. 16:30-18:00 i piątek godz.16:30-18:00

WARSZAWA I MY

Terminy zajęć: 27.08 (pon.) – 31.08 (piątek)

Godziny: 09:00-14:00

Wiek dzieci: 8-11lat

Ilość dzieci w grupie: 6 osób

Czytaj więcej

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko w wakacje przeżyło ciekawą przygodę, aby odkryło Warszawę na nowo i przy tej okazji nawiązało nowe znajomości – zapraszamy do udziału w turnusie miejskim.

Podczas spotkań będziemy zdobywać wiedzę o Warszawie, ćwiczyć umiejętności potrzebne do codziennego życia w mieście, odkrywać nasze talenty i mocne strony, pokonywać słabości, zawierać przyjaźnie.

Każdego dnia będziemy wyruszać z naszej Przystani w kierunku innej atrakcji miasta. Każdego dnia czeka nas inne wyzwanie. Wizyta w muzeum, podróże środkami komunikacji, tajemnice Starego Miasta, piknik na Polach Mokotowskich, wizyta z psem u weterynarza, dodatkową atrakcją będą 3 spotkania w pracowni ceramiki „Amfora” – gdzie  czekać będą na nas warsztaty ceramiczne.

Zapraszamy dzieci: z zespołem Aspergera, z trudnościami we współpracy z rówieśnikami, mające kłopoty z odnalezieniem się w nieznanych sytuacjach społecznych oraz każdego, kto ma ochotę przeżyć ciekawą przygodę tego lata.

Oprócz niezapomnianych wrażeń, gwarantujemy profesjonalną opiekę.

Turnus będzie prowadzony przez dwóch doświadczonych terapeutów: psychologa – Panią Joannę Rudzkę i pedagoga specjalnego – Panią Ulę Krajewską. Gościem specjalnym naszych zabaw będzie pies terapeuta z Przystani -7 letnia suczka, rasy Golden Retriever.

*Kontynuacja grupy we wrześniu: sobota – Miejski Tus godz. 10:00-11:30 i Dzieciaki w mieście godz. 13:00-14:30  – zajęcia dla różnych grup wiekowych.

Chcemy z Wami PorozmawiAAC

Termin zajęć: 02.07 (pon.) – 06.07 (piątek)

Godziny:
12:00 – 14:30 dla dzieci w wieku 9-12 lat
14:30 – 17:00 dla dzieci w wieku 6-9 lat

Ilość dzieci w grupie: 3-4 osoby

Czytaj więcej

ZASŁUCHANI

Termin zajęć: 09.07 (pon.) – 13.07 (piątek)

Godziny:

15:00 – 16:00 dla dzieci w wieku 3,5-5 lat

 16:00 – 17:00 dla dzieci w wieku 5-7 lat

Ilość dzieci w grupie: 6 osób

Czytaj więcej

„Ile razy można powtarzać?”, „Czy on mnie w ogóle słucha/rozumie?” – czy choć raz pomyślałeś tak o swoim dziecku? W odpowiedzi na swoje pytanie słyszysz : „Cooo ?” W dodatku Wasza przeszłość naznaczona jest infekcjami uszu/ nieprawidłową artykulacją/ opóźnionym rozwojem mowy? Jeśli tak, to zapraszamy do Zasłuchanej grupy!

W wakacyjnym rytmie, podczas zabawy będziemy poskramiać trudności w rozumieniu dłuższych poleceń, porównywać podobnie brzmiące wyrazy, ćwiczyć uwagę i pamięć słuchową, pracować nad poprawą wyrazistości mowy czy po prostu uczyć się wsłuchiwać w towarzysza zabawy.

Dodatkowo jeśli Twój Szkrab przygotowuje się do pierwszego dnia w szkole będziemy uczyć się głoskować, sylabizować, tworzyć nowe wyrazy, wysłuchiwać błędy- mówiąc wprost zamienimy się w słuch.

Grupę poprowadzą dwie, pełne entuzjazmu logopedki – Pani Natalia Pytka i Pani Marta Pyskło.

5 KONTYNENTÓW

Termin: 16.07 (pon.) – 20.07. (piątek)

Godziny: 9.00 – 14.00

Wiek dzieci: 6 – 8 lat

Ilość dzieci w grupie: 6 osób

Czytaj więcej

W trzecim tygodniu lipca zapraszamy wszystkie żądne przygód Szkraby w reporterską podróż dookoła świata. W czasie pięciu dni naszego turnusu odwiedzimy pięć rożnych kontynentów poznając style życia, obyczaje i gusta mieszkańców odległych części naszej planety. Czekają nas wyzwania kulinarne kuchni etnicznej, rękodzieło artystyczne, poznawanie i testowanie zwyczajów.

Odkryjemy różnorodność świata społecznego. Dowiemy się też czegoś o sobie.

Podczas naszych zajęć będziemy wspierać rozwój umiejętności społecznych, teorii umysłu, kreatywności, samodzielności i samoświadomości. Na pamiątkę wspólnych zabaw każde z dzieci stworzy własny pamiętnik – reportaż z naszych międzykulturowych wypraw.

Zajęcia prowadzone przez doświadczonych terapeutów Panią Karolinę Celitan i Panią Ulę Krajewską.

MAŁE ARTYSTKI

Termin zajęć: 23.07 (pon.) – 27.07 (piątek)

Godziny: 9:00 -14:00

Wiek dzieci: 5 -7 lat

Ilość dzieci w grupie: 6 osób

Czytaj więcej

Sztuką nazywamy obraz, rzeźbę, piękny utwór muzyczny, ale sztuką jest także bycie z innymi, nawiązywanie relacji, przyjaźni, komunikowanie się oraz wyrażanie emocji. Wszystkie te umiejętności będziemy szlifować na naszej grupie o charakterze treningu umiejętności społecznych przeznaczonym wyjątkowo dla samych dziewczynek.

W planie wykorzystywanie bogatej palety technik takich jak: malarstwo, rysunek, kolaż, wycinanka, grafika, zdobienie, origami i taniec, ale przede wszystkim lepienie z gliny w sąsiadującej z Przystanią pracowni ceramicznej „Amfora”.

Poprzez obcowanie ze sztuką chcemy:

– kształtować  poczucie sprawczości oraz wysoką samoocenę i łączyć je z szacunkiem i akceptacją dla innych,

– inspirować do rozwoju pomysłowości i twórczej aktywności z jednoczesnym poszanowaniem wspólnie przyjętych zasad

– trenować asertywność, ucząc się także akceptować opinie i pomysły innych osób  

– umożliwiać swobodną, indywidualną ekspresję prowadzącą do rozładowania napięć

– ćwiczyć współpracę w grupie podczas negocjowania i realizowania wspólnych projektów.

 

Dodatkowymi korzyściami z zajęć będzie niewątpliwie ćwiczenie samodzielności, rozwijanie wyobraźni, rozwijanie wytrwałości, umiejętności planowania i pracy etapami, doskonalenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zajęcia prowadzone przez doświadczonych terapeutów, psychologów: Panią Karolinę Celitan i Panią Joannę Rudzką.

* W ciągu roku planowana kontynuacja warsztatów gliny.

SZKRABY W AKCJI

Termin zajęć: 30.07 (pon.) – 03.08 (piątek)

Godziny:

15:00 -16:00 dla dzieci w wieku 6 – 7 lat

16:00 – 17:00 dla dzieci w wieku 4 – 5 lat

Ilość dzieci w grupie: 6 osób

Czytaj więcej

Szkraby w akcji to godzinne treningi sportowe dla dzieci, prowadzone przez doświadczonego trenera sztuk walk. Zajęcia przeznaczone dla dzieci mających dużo energii i potrzebujących dużo ruchu. Podczas zajęć będziemy ćwiczyć:

 • Koordynację
 • Zadania siłowe i wytrzymałościowe
 • Samoobronę
 • Animal Flow (ćwiczenia z ciężarem własnego ciała)
 • Gry i zabawy zespołowe
 • Podstawy gimnastyki
 • Ruch z wykorzystaniem naturalnych przeszkód (np. w parku)

Jeśli twój szkrab nie może usiedzieć w miejscu, bywa impuslywny i ma kłopoty z kontrolą własnych emocji – zapraszamy na nasze zajęcia – na których w kontrolowanych I bezpiecznych warunkach będzie można wyrzucić z siebie nadmiar energii i emocji.

Zajecia prowadzone przez dwóch doświadczonych terapeutów: pedagog specjalny i terner sportowy Pan Matuesz Jankowski oraz psycholog Pani Agnieszka Mazurek.

*Planowana kontynuacja grup w ciągu roku.

ROZMÓWKI Z PSEM

Termin zajęć: 20.08 (pon.) – 24.08 (piątek)

Godziny:

14:30 – 16:00 dla dzieci w wieku 5-7 lat

16:00 – 17:30 dla dzieci w wieku 6-8 lat

Czytaj więcej

Zapraszamy starsze przedszkolaki i dzieci w młodszym wieku szkolnym na wakacyjne warsztaty grupowych zabaw z udziałem psa skoncentrowane na doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych oraz motywowaniu do nawiązywania dialogu.

„Wy nie wiecie a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem” – rozmówek z psem z łatwością nauczymy się od naszego psa terapeuty Pipi, jednak rozmowy między ludźmi to trudniejsza sprawa. Trzeba wiedzieć co, komu, jak i w jakiej sytuacji powiedzieć.  

Nasze lipcowe zabawy stworzą okazję do prowadzenia dialogu, snucia opowieści, wyrażania swoich myśli i słuchania innych. Sprawdzimy jak ważna jest komunikacja niewerbalna, poćwiczymy aktywne słuchanie i budowanie dłuższych wypowiedzi. Zagramy w gry przygodowe oparte na zdobywaniu informacji od innych. Odgrywając teatralne scenki dowiemy się co i jak można powiedzieć w konkretnej sytuacji. Oswoimy tremę i nieśmiałość podczas wystąpień przed publicznością.

Na zajęcia zapraszają Pani Marta Pyskło i Pani Ula Krajewska – doświadczona logopedka w diadzie z równie doświadczoną dogoterapeutką:)

*Kontynuacja grupy we wrześniu: piątki godz.15:00-16:30

POZOSTAŁE GRUPY KONTYNUOWANE OD WRZEŚNIA:

DRUŻYNA

Terminy zajęć:

środa – godz. 16:00-17:30 – dla dzieci w wieku 5 – 6 lat

              godz. 17:30-19:00 – dla dzieci w wieku 6 – 7 lat

sobota – godz. 11:30 – 13:00 – dla dzieci w wieku 6 – 7 lat

DRUŻYNA to grupa pomysłowych i utalentowanych graczy. Zapraszamy dzieci na warsztaty umiejętności społecznych podczas, których wspólnie będziemy wymyślać zasady naszych gier, kreować światy i napotykające nas w nich przygody, zdobywać sprawności i wykorzystywać swoje talenty. Samodzielnie przygotujemy potrzebne plansze, rekwizyty, pionki i karty.

DRUŻYNA to pomysłowość, współpraca, majsterkowanie i  dużo zabawy, także na świeżym powietrzu. Każda ze stworzonych gier będzie oparta na zdolnościach i zainteresowaniach uczestników. Każda doprowadzi do wspólnego sukcesu – zagrajmy w jednej, wspierającej się DRUŻYNIE.

POGADUCHY

Termin zajęć: do ustalenia

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-13 lat

„Pogaduchy” to grupa stworzona z myślą o uczniach, którzy zaczynają wchodzić w wiek dojrzewania, dla dzieci, które powoli stają się nastolatkami.

Dlatego na tej grupie będziemy więcej rozmawiać – to trening umiejętności społecznych  na którym będziemy rozmawiać o wspólnych problemach, sukcesach i pracować nad nowymi strategiami w działaniu.

Grupa prowadzona przez dwóch doświadczonych psychologów.

Więcej informacji o grupie będzie dostępnych pod koniec czerwca.

WARSZATY GLINY

Termin zajęć: do ustalenia

Zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych

W tym roku planujemy udostępnić dla naszych Szkrabów profesjonalną pracownię ceramiki „Amfora” – która jest zaraz obok nas przy ul. Dzielnej.

W towarzystwie naszych doświadczonych terapeutów – dzieci będą mogły tworzyć z gliny pod kierunkiem profesjonalnych trenerów.

Więcej informacji o grupach będzie dostępnych w drugiej połowie sierpnia.

MINI TUSY

Małe grupy treningu umiejętności społecznych dla początkujących.

Formuła Mini Tus to skrócone spotkania małych grup wspomagające rozwój emocjonalno – społeczny. Zajęcia trwają godzinę, bierze w nich udział do trójki dzieci. Celem zajęć jest ćwiczenie podstawowych umiejętności społecznych takich, jak kontrola zachowań, odraczanie reakcji, komunikacja, respektowanie zasad obowiązujących w grupie, współdziałanie, dostrzeganie potrzeb innych, różnicowanie własnych uczuć.

Stosowane metody to grupowe zabawy ukierunkowane, metoda projektu, metoda Weroniki Sherborne oraz dogoterapia.

Mini Tus jest autorskim programem Przystani Szkraba stworzonym specjalnie z myślą o dzieciach, które wymagają utrwalenia kompetencji społecznych przed udziałem w wieloosobowych i dłuższych zajęciach treningu umiejętności społecznych.

Terminy ustalane indywidualnie.

INTENSYWNE INDYWIDUALNE TURNUSY AAC –

Wprowadzanie lub rozwijanie komunikacji wspomagającej i alternatywnej

Dla kogo:

Dzieci mające trudności z porozumiewaniem się:

 • niemówiące
 • u których mowa rozwija się powoli bądź jest zbyt uboga lub niewyraźna
 • u których mowa jest niewystarczająca do ekspresji językowej, realizowania potrzeb społecznych, emocjonalnych, poznawczych
 • u których zaburzone jest rozumienie mowy

Zapraszamy dzieci z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną, zespołami genetycznymi, afazją, mózgowym porażeniem dziecięcym, niepełnosprawnością sprzężoną.

Cele turnusu:

 • przeprowadzenie diagnozy potrzeb i możliwości komunikacyjnych dziecka
 • opracowanie strategii wspomagających komunikowanie się + ew. dobranie narzędzia wspierającego porozumiewanie się
 • przeszkolenie rodziców, opiekunów bądź innych partnerów komunikacyjnych w zakresie wdrażania wybranych strategii / wprowadzania narzędzi

Zajęcia w ramach turnusu odbywają się w obecności rodziców / opiekunów dziecka.

Terminy turnusów ustalane indywidualnie.

Turnus tygodniowy odbywa się codziennie – spotkania 2h.

Turnus dwutygodniowy odbywa się także codziennie – spotkania 1,5h.

TURNUSY INDYWIDUALNE, ZAJĘCIA W DIADACH oraz RAZEM z PSEM

Oprócz zajęć grupowych tak jak co roku zapraszamy Państwa również do uczestnictwa w turnusach indywidualnych z wybranym specjalistą z naszej Poradni: logopeda, psycholog, pedagog, dogoterapeuta, terapia ręki, zajęcia prowadzone metodą Krakowską, a także z terapeutą Integracji Sensorcznej.

Zapraszamy również nasze Szkraby na zajęcia w parach. Diady to pomysł skierowany szczególnie do tych dzieci, które mają już doświadczenia w pracy indywidualnej i nadchodzi czas, aby swoje umiejętności przetrenować w szerszym gronie, jednak większa grupa dzieci jest zbyt dużym wyzwaniem.

Diady będą prowadzone przez psychologów i logopedów oraz wydanie specjalne diada „2+1” – prowadzone przez naszą dogoterapeutkę i Pipi.

Zapraszamy także na specjalne wydanie zajęć w parze – Razem z psem – zajęcia przeznaczone dla rodzeństwa. Celem zajęć jest, poprzez przyjemne zabawy z psem, odnalezienie wspólnej przestrzeni porozumienia pomiędzy bratem/siostrą z wyzwaniami rozwojowymi a zdrowym rodzeństwem, by móc później przenieść te dobre doświadczenia do zabaw w domu i tam je rozwijać i pielęgnować.

Czas trwania zajęć w diadach oraz turnusów indywidualnych – 60  lub 90 min, turnusy 4 dniowe (od poniedziałku do czwartku) z możliwością przedłużenia do 5 dni. Godzina i termin indywidualnie ustalane dla każdego dziecka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY WAKACYJNEJ i GRUPOWEJ OD WRZEŚNIA 2018

REGULAMIN ZAJĘĆ

OFERTA

Psycholog dziecięcy

Zajęcia indywidualne z psychologiem (prowadzone również w języku angielskim)

Czytaj więcej

Terapia logopedyczna

Nasz ośrodek to bezpieczna przystań dla każdego dziecka, które posiada trudności w rozwoju mowy i komunikacji.

Czytaj więcej

Fizjoterapia

oraz nauka masażu dziecka wg koncepcji Shantala

Czytaj więcej

Dla rodzica

Konsultacje dla rodziców, terapię indywidualną dla rodziców,  Interwencje kryzysowe, terapia par i terapia rodzin

Czytaj więcej

Zajęcia Grupowe

Treningi umiejętności społecznych, Indywidualnie lub w parach, mini tusy,  dogoterapia.

Czytaj więcej

Szkolenia

w zakrasie spectrum autyzmu, syndromu aspargera, alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się osób niemówiących (AAC)

Czytaj więcej

Wczesne wpomaganie rozwoju

WWR to bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci posiadających opinię o potrzebie wczesnego
wspomagania.

Czytaj więcej

Dogoterapia

Dogoterapia jest metodą wspomagania terapii prowadzoną w Przystani Szkraba od 2012 roku.

Czytaj więcej

Diagnoza

Przystań Szkraba przeprowadza profesjonalną diagnozę dzieci w kierunku zaburzeń ze spectrum autyzmu.  Na spotkania diagnostyczne zapraszamy dzieci w wieku od 1 r.ż do 12 lat.

Czytaj więcej

Terapia ręki

To usprawnienie małej motoryki (ruchów rąk, dłoni, palców) i dużej motoryki (sprawności i napięcia mięśni całego ramienia oraz postawy siedzącej).

Czytaj więcej

Terapia Pedagogiczna

Pedagodzy Przystani Szkraba to specjaliści, którzy w holistyczny sposób starają się wesprzeć rozwój dziecka we wszystkich jego sferach.

Czytaj więcej

Integracja Sensoryczna

Profesjonalna diagnoza procesów Integracji Sensorycznej oraz wnikliwa ocena rozwoju umiejętności motorycznych dziecka.

Czytaj więcej

Turnusy wakacyjne / ferie

Nasza oferta wakacyjna na rok 2018

Czytaj więcej

Przygotowanie osobistego narzędzia do komunikacji AAC

Dla dzieci będących u nas w terapii - oferujemy wsparcie i pomoc w przygotowaniu osobistych pomocy do komunikacji 

Czytaj więcej

Kontakt

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Dzielna 1
Warszawa
00-162

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Dzielna 5
Warszawa
00-162

5 + 5 =

Dzielna 1, 00-162 Warszawa

Dzielna 5, 00-162 Warszawa

KONTAKT 

BIURO

adres mailowy: kontakt@przystanszkraba.pl

numer telefonu: +48 501 989 669 - Sandra Okulus Office Manager

Kontakt telefoniczny jest możliwy od poniedziałku do czwartku w godzinach:

Poniedziałek: 9.00 - 13.00.

Wtorek: 08.00 - 12.00.

Środa: 14.00 - 18.00.

Czwartek: 13.00 - 17.00.

W pozostałe dni i godziny prosimy o kontakt mailowy, odpowiemy na Państwa maile najszybciej jak to będzie możliwe. 

ZAPYTANIA W SPRAWIE GRUP

kontakt z Panią Ulą Krajewską

adres mailowy: grupyprzystan@gmail.com

numer telefonu: +48 517 480 060 - kontakt telefoniczny jest możliwy jedynie w poniedziałki i czwartki w godzinach 09.00 – 12.00.

ZARZĄD FIRMY

Dyrektor: +48 600 526 383 - Maria Skrzypiec Sjoholm

Wicedyrektor: +48 509 950 639 - Maja Szymor 

 Bank Zachoodni WBK,  Ośrodek Terapeutyczny Przystań Szkraba, 55 1090 2835 0000 0001 2319 6515

Polityka Prywatności

Przejdź do sekcji

Regulamin serwisu www

Przejdź do sekcji

Dokumenty do pobrania

Przejdź do sekcji