ul. Dzielna 1 oraz Dzielna 5, 00-162 Warszawa (+48) 501 989 669 kontakt@przystanszkraba.pl

Zajęcia Grupowe

W Przystani Szkraba program zajęć grupowych budowany jest w oparciu o autorskie pomysły naszych terapeutów. W ramach zajęć grupowych prowadzimy przede wszystkim – Treningi Umiejętności Społecznych – TUSy.

TUSy- to dla nas okazja do inicjowania współpracy, współdziałania pomiędzy dziećmi, rozwijania komunikacji i stwarzania okazji do budowania wzajemnego zaufania i przyjaźni. Budując programy zajęć opieramy je na mocnych stronach uczestników, szukamy wspólnych motywacji i atrakcyjnych wyzwań, w których sukces w dużej mierze zależy od współpracy, dobrej komunikacji i wzajemnego wsparcia wszystkich członków grupy. Staramy się elastycznie dostosowywać metody i programy terapeutyczne podążając za dynamiką grupy i indywidualnym rozwojem naszych podopiecznych. Dbamy o serdeczną, pogodną atmosferę oraz poczucie odniesionego sukcesu i radości z bycia razem.

Na naszych TUSach zawsze jest też czas na swobodną zabawę, podczas której terapeuci bazując na naturalnych sytuacjach pomagają włączyć się do zabawy tym nieśmiałym, rozwiązywać konflikty tym bardziej impulsywnym, modelują komunikaty i zachowania.

W pracy z grupami stosujemy różnorodne metody terapeutyczne dostosowane do jej potrzeb np.: elementy metody Ruchu Rozwijającego W.Sherborne, dogoterapię, arteterapię. Wykorzystujemy także metodę projektu stwarzając dzieciom przestrzeń do własnych wyborów oraz aktywnego i odpowiedzialnego współtworzenia zajęć.

Naszym podopiecznym proponujemy trzy główne formy TUS:

– zajęcia grupowe

– diady i triady

– indywidualne zajęcia z psychologiem

Prowadzimy TUS-y dla dzieci w wieku przedszkolnym, zerówkowym oraz dla dzieci w wieku szkolnym do 12-13 roku życia. Zajęcia są prowadzone przez dwóch terapeutów, a grupy są maksymalnie 6 osobowe. Prowadzimy także zajęcia w diadach i triadach. Dobierając formę TUS do potrzeb naszych podopiecznych organizujemy również zajęcia indywidualne z psychologiem kształtujące umiejętności społeczne i przygotowujące do włączenia do grupy.

W celu  zgłoszenia się do nas na zajęcia TUS należy wypełnić ankietę dla zajęć grupowych na stronie przystanszkraba.pl w zakładce zajęcia grupowe. 

Po otrzymaniu ankiety zaprosimy Państwa na dwa spotkania pomagające dobrać odpowiednią formę TUS. Pierwsze spotkanie (1h) będzie poświęcone rozmowie opiekunów z psychologiem prowadzącym zajęcia TUS. Drugie spotkanie (1h) to zabawa/obserwacja z dzieckiem. Łączny koszt spotkań to 300 zł. Każde spotkanie kosztuje 150 zł/1 h. Obecnie mamy zniżkę 50 % na kwalifikację do turnusów wakacyjnych: koszt za oba spotkania to 150 zł (jedno spotkanie kosztuje 75 zł/1h). Zniżka obowiązuje jedynie w wakacje, jest związana z turnusami wakacyjnymi.

Jeżeli mają Państwo pytania związane z grupami prosimy o kontakt z Panią Ulą Krajewską: adres mailowy: grupyprzystan@gmail.com lub numer telefonu: 517 480 060. Kontakt telefoniczny jest  możliwy we wtorki i czwartki w godzinach 09.00 – 12.00.

TUSy – mogą być bezpłatne – realizowane w ramach wczesnego wspomagania – lub też odpłatne wg cennika.

Zajęcia grupowe od września 2020

Rodzaj Grupy:

Czas trwania

Termin zajęć

Godzina

DRUŻYNA – planowany start grupy od października

1,5h

poniedziałek

16.00-17.30

TURBO WOW

MINITUS

1,5h

1h

 

wtorek 

 

 

środa 

 

16.00-17.30 

 

 

15.00-16.00

DRUŻYNA 

1,5h

środa

16.00-17.30, 17.30-19.00

MINITUS

1h

czwartek

15.00-16.00

DZIELNE SZKRABY

1,5h

czwartek

16.00-17.30

PĘDZELKI

1,5h

czwartek

 

17.30-19.00 

 

PIPILANDIA 

1,5h

piątek

14.30-16.00

ODKRYWCY

1,5h

piątek

16.00-17.30

MŁODZI NAUKOWCY

1,5h

piątek

17.30-19.00

MINITUS

1h

 sobota

 8.00-9.00, 9.00-10.00, 10.00-11.00 

DZIELNE SZKRABY

1,5h

 

 

sobota

 

11.00-12.30

ZIELONA SOBOTA

1,5h

sobota

12.30-14.00 15.30-17.00

 

ODKRYWCY

 

1,5h

 

 sobota

 

14.00-15.30

DIADY,  w tym DIADA KOLEŻEŃSKA 1h lub 1,5h do ustalenia indywidualnie

 Ceny zajęć podane są w     cenniku

 

 

 

 


*Opinia WWR obowiązuje do momentu podjęcia nauki w szkole.

**Bezpłatnie można zrealizować jeden rodzaj zajęć grupowych w miesiącu lub do wyboru 4h zajęć indywidualnych lub w diadzie z wybranym specjalistą.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prosimy  o zapoznanie się z regulaminami uczestnictwa w zajęciach grupowych.

REGULAMIN ZAJĘĆ

Tematyka zajęć TUSowych jest różna, dopasowana do potrzeb i zainteresowań dzieci.

Pipilandia

to grupa, na której  ważną rolę pełni nasza psia terapeutka Pipi – jest łącznikiem, motywatorem, a czasem tylko pretekstem do wspólnych działań między dziećmi.

Drużyna

DRUŻYNA to pomysłowość, współpraca, odrobina majsterkowania i dużo zabawy, także na świeżym powietrzu.

Pędzelki

to zajęcia, dla dzieci, które lubią tworzyć, dla których prace manualne, plastyczne i artystyczne są formą relaksu – tworząc wspólne projekty- zauważamy siebie nawzajem.

 

MiniTusy

formuła Mini Tus to skrócone spotkania małych grup wspomagające rozwój emocjonalno – społeczny. Mini Tus jest autorskim programem Przystani Szkraba stworzonym specjalnie z myślą o dzieciach, które wymagają utrwalenia kompetencji społecznych przed udziałem w wieloosobowych i dłuższych zajęciach treningu umiejętności społecznych.

 

muzyczna przygoda

Razem muzykujemy, obrazujemy muzykę tańcem i rysunkiem i tworzymy własne kompozycje, dzięki czemu rozwijamy pomysłowość, spontaniczność i swobodną ekspresję.

 

  odkrywcy

 Będziemy poszerzać repertuar naszych zainteresowań, odkrywać swoje mocne strony i nazywać własne potrzeby. Spojrzymy także na potrzeby innych.ODKRYJEMY siebie i innych. Nasze zabawy i wyprawy pomogą rozwijać umiejętność współpracy, ale także samodzielność.

 

młodzi naukowcy

Zapraszamy wszystkich młodych badaczy oraz ciekawskich naukowców do naszego laboratorium dobrej zabawy 🙂 Przy okazji zgłębiania różnych dziedzin nauki poznamy nie tylko sekrety działania świata ale także poznamy tajemnicę budowania przyjaznych relacji między ludźmi.

 

zielona sobota

Zapraszamy na weekendowe warsztaty umiejętności społecznych skierowane do grupy dzieci, które łączy miłość do przyrody i zamiłowanie do zabaw na łonie natury. W towarzystwie kolegów i odwiedzających nas zwierząt, będziemy cieszyć się pięknem i różnorodnością naszej zielonej planety odwiedzając parki Warszawy, dbając o nasze rośliny, obserwując przyrodę i jej przemiany, opiekując się zwierzętami.

 

Dzielne szkraby

Grupa TUS Dzielne Szkraby skierowana jest do dzieci w młodszym wieku przedszkolnym, również dla tych, które dopiero przygotowują się do pójścia do przedszkola.

Zajęcia w Diadach, diada koleżeńska, Razem z psem

Zapraszamy również nasze Szkraby na zajęcia w parach. Diady to pomysł skierowany szczególnie do tych dzieci, które mają już doświadczenia w pracy indywidualnej i nadchodzi czas, aby swoje umiejętności przetrenować w szerszym gronie, jednak większa grupa dzieci jest zbyt dużym wyzwaniem.

turbo wow

 „Turbo Wow” to szalona przygoda w krainę niecodziennych zabaw, w których dzieci bezkarnie mogą się ubrudzić, poszaleć i rozbudzić swoją wyobraźnię, a przy okazji poznać kolegów i koleżanki, którzy również nie lubią się nudzić.

sportowa grupa młodzieżowa

Dzięki tej grupie młodzież z różnymi trudnościami będzie miała szanse uczestniczyć w zajęciach ruchowo-sportowych we wspierającym (instruktorzy) i wymagającym (pełna infrastruktura siłowni) środowisku.

 

A w wakacje – zawsze przygotowujemy coś specjalnego dla naszych Szkrabów – podczas przeróżnych wyzwań i różnorodnej tematyki zajęć – wspieramy rozwój współpracy i komunikacji w trybie intensywnych tygodniowych turnusów.

 

OFERTA

Psycholog dziecięcy

Zajęcia indywidualne z psychologiem 

Czytaj więcej

 

Diagnoza spektrum autyzmu

Przystań Szkraba przeprowadza profesjonalną diagnozę dzieci w kierunku zaburzeń ze spectrum autyzmu.  Na spotkania diagnostyczne zapraszamy dzieci w wieku od 1 r.ż do 12 lat.

Czytaj więcej

Terapia logopedyczna i neurologopedyczna

Nasz ośrodek to bezpieczna przystań dla każdego dziecka, które posiada trudności w rozwoju mowy i komunikacji.

Czytaj więcej

Terapia Pedagogiczna

Pedagodzy Przystani Szkraba to specjaliści, którzy w holistyczny sposób starają się wesprzeć rozwój dziecka we wszystkich jego sferach.

Czytaj więcej

Neuroflow- aktywny trening słuchowy

Pierwszy w Polsce interaktywny trening wyższych funkcji słuchowych dla dzieci z
zaburzeniami przetwarzania słuchowego oraz dzieci z grupy ryzyka tych zaburzeń od 4 roku
życia.

Czytaj więcej

Fizjoterapia

oraz nauka masażu dziecka wg koncepcji Shantala

Czytaj więcej

Integracja Sensoryczna

Profesjonalna diagnoza procesów Integracji Sensorycznej oraz wnikliwa ocena rozwoju umiejętności motorycznych dziecka.

Czytaj więcej

Terapia Ręki

Terapia ręki to ćwiczenia dłoni i palców, ale przede wszystkim ćwiczenia całego ciała.

Czytaj więcej

 

Dogoterapia

Dogoterapia jest metodą wspomagania terapii prowadzoną w Przystani Szkraba od 2012 roku.

Czytaj więcej

Zajęcia Grupowe

Treningi umiejętności społecznych, Indywidualnie lub w parach, mini tusy,  dogoterapia.

Czytaj więcej

Turnusy wakacyjne / ferie

Nasza oferta wakacyjna na rok 2021

Czytaj więcej

 

Szkolenia

w zakrasie spectrum autyzmu, syndromu aspargera, alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się osób niemówiących (AAC)

Czytaj więcej

Dla rodzica

Konsultacje dla rodziców, terapię indywidualną dla rodziców,  Interwencje kryzysowe, terapia par i terapia rodzin

Czytaj więcej

2 + 3 =

Dzielna 1, 00-162 Warszawa

Dzielna 5, 00-162 Warszawa 

KONTAKT  

BIURO

Weronika Nowakowska - Koordynator Biura

adres mailowy: kontakt@przystanszkraba.pl  

numer telefonu: +48 501 989 669   

Kontakt telefoniczny  z biurem:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10.00-16.00

środa: 13.00 -19.00

 

 ZAPYTANIA W SPRAWIE ZAPISÓW NA GRUPY 

Urszula Krajewska - Koordynator zajęć grupowych 

adres mailowy: grupyprzystan@gmail.com

 numer telefonu: +48 517 480 060 

Kontakt telefoniczny:

 wtorek, czwartek:  09.00 – 12.00.

W pozostałych terminach zapraszamy do kontaktu mailowego 🙂

 

 ZARZĄD FIRMY 

Dyrektor: +48 600 526 383 - Maria Skrzypiec Sjoholm

Wicedyrektor: +48 509 950 639 - Maja Szymor 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bank Zachodni WBK,  Ośrodek Terapeutyczny Przystań Szkraba, 55 1090 2835 0000 0001 2319 6515

Polityka Prywatności

Przejdź do sekcji

Regulamin serwisu www

Przejdź do sekcji

Dokumenty do pobrania

Przejdź do sekcji