Zajęcia Grupowe

W Przystani Szkraba program zajęć grupowych budowany jest w oparciu o autorskie pomysły naszych terapeutów. W ramach zajęć grupowych prowadzimy przede wszystkim – Treningi Umiejętności Społecznych – TUSy.

TUSy- to dla nas okazja do inicjowania współpracy, współdziałania pomiędzy dziećmi, rozwijania komunikacji i stwarzania okazji do budowania wzajemnego zaufania i przyjaźni. Budując programy zajęć opieramy je na mocnych stronach uczestników, szukamy wspólnych motywacji i atrakcyjnych wyzwań, w których sukces w dużej mierze zależy od współpracy, dobrej komunikacji i wzajemnego wsparcia wszystkich członków grupy. Staramy się elastycznie dostosowywać metody i programy terapeutyczne podążając za dynamiką grupy i indywidualnym rozwojem naszych podopiecznych. Dbamy o serdeczną, pogodną atmosferę oraz poczucie odniesionego sukcesu i radości z bycia razem.

Na naszych TUSach zawsze jest też czas na swobodną zabawę, podczas której terapeuci bazując na naturalnych sytuacjach pomagają włączyć się do zabawy tym nieśmiałym, rozwiązywać konflikty tym bardziej impulsywnym, modelują komunikaty i zachowania.

W pracy z grupami stosujemy różnorodne metody terapeutyczne dostosowane do jej potrzeb np.: elementy metody Ruchu Rozwijającego W.Sherborne, dogoterapię, arteterapię. Wykorzystujemy także metodę projektu stwarzając dzieciom przestrzeń do własnych wyborów oraz aktywnego i odpowiedzialnego współtworzenia zajęć.

Prowadzimy TUS-y dla dzieci w wieku przedszkolnym, zerówkowym oraz dla dzieci w wieku szkolnym do 12-13 roku życia. Zajęcia są prowadzone przez dwóch terapeutów, a grupy są maksymalnie 6 osobowe. Prowadzimy także zajęcia w diadach i triadach.

W celu zapisania się do nas na zajęcia należy wypełnić ankietę dla zajęć na grupowych.

Po otrzymaniu wypełnionych dokumentów od Państwa – odezwie się do Państwa mailowo lub telefonicznie jeden z terapeutów prowadzących grupy i albo od razu zaprosi na proponowane przez nas zajęcia, albo umówi się jeszcze wcześniej na indywidualne (1h) zapoznawcze spotkanie przed grupą, po którym zdecydujemy, co możemy Państwu zaproponować.

Tematyka zajęć TUSowych jest różna, dopasowana do potrzeb i zainteresowań dzieci.

 

DOGadajmy się, Pipilandia, Rozmówki z psem

to grupy, na których  ważną rolę pełni nasza psia terapeutka Pipi – jest łącznikiem, motywatorem, a czasem tylko pretekstem do wspólnych działań między dziećmi.

Drużyna

to grupy, na których uczymy się, jak być zgraną drużyną, jak współdziałać i współpracować, jak wspierać innych oraz jak wygrywać i przegrywać podczas gier i zabaw

Pędzelki

to zajęcia, dla dzieci, które lubią tworzyć, dla których prace manualne, plastyczne i artystyczne są formą relaksu – tworząc wspólne projekty- zauważamy siebie nawzajem.

 

MiniTusy


formuła Mini Tus to skrócone spotkania małych grup wspomagające rozwój emocjonalno – społeczny. Zajęcia trwają godzinę, bierze w nich udział do trójki dzieci. Mini Tus jest autorskim programem Przystani Szkraba stworzonym specjalnie z myślą o dzieciach, które wymagają utrwalenia kompetencji społecznych przed udziałem w wieloosobowych i dłuższych zajęciach treningu umiejętności społecznych.

 

Tusy miejskie

stawiają sobie za cel zdobywanie społecznych doświadczeń jakie stawia przed nami życie w mieście: zakupy, poczta, środki komunikacji miejskiej, place zabaw, kawiarnie itp. Wspólne pokonywanie takich wyzwań nie tylko uczy samodzielności i rozwija poczucie sprawczości, ale także bardzo łączy i buduje przyjaźnie.  

 

Razem z psem

to specjalne wydanie Tusów przeznaczone dla rodzeństw, prowadzone przy wsparciu metody dogoterapii.

 

 

A w wakacje – zawsze przygotowujemy coś specjalnego dla naszych Szkrabów – podczas przeróżnych wyzwań i różnorodnej tematyki zajęć – wspieramy rozwój współpracy i komunikacji w trybie intensywnych tygodniowych turnusów.

 

Prosimy także o zapoznanie się z regulaminami uczestnictwa w zajęciach grupowych.

TUSy – mogą być bezpłatne – realizowane w ramach wczesnego wspomagania – lub też odpłatne wg cennika dostępnego na stronie.

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny

Zajęcia grupowe

Zajęcia 60 min – 60 zł/1h
Zajęcia 90 min – 90 zł/1h

REGULAMIN ZAJĘĆ

OFRETA

Psycholog dziecięcy

Zajęcia indywidualne z psychologiem (prowadzone również w języku angielskim)

Czytaj więcej

Terapia logopedyczna

Nasz ośrodek to bezpieczna przystań dla każdego dziecka, które posiada trudności w rozwoju mowy i komunikacji.

Czytaj więcej

Fizjoterapia

oraz nauka masażu dziecka wg koncepcji Shantala

Czytaj więcej

Dla rodzica

Konsultacje dla rodziców, terapię indywidualną dla rodziców,  Interwencje kryzysowe, terapia par i terapia rodzin

Czytaj więcej

Zajęcia Grupowe

Treningi umiejętności społecznych, Indywidualnie lub w parach, mini tusy,  dogoterapia.

Czytaj więcej

Szkolenia

w zakrasie spectrum autyzmu, syndromu aspargera, alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się osób niemówiących (AAC)

Czytaj więcej

Wczesne wpomaganie rozwoju

WWR to bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci posiadających opinię o potrzebie wczesnego
wspomagania.

Czytaj więcej

Dogoterapia

Dogoterapia jest metodą wspomagania terapii prowadzoną w Przystani Szkraba od 2012 roku.

Czytaj więcej

Diagnoza

Przystań Szkraba przeprowadza profesjonalną diagnozę dzieci w kierunku zaburzeń ze spectrum autyzmu.  Na spotkania diagnostyczne zapraszamy dzieci w wieku od 1 r.ż do 12 lat.

Czytaj więcej

Terapia ręki

Czytaj więcej

Terapia Pedagogogiczna

Czytaj więcej

Integracja Sensoryczna

Czytaj więcej

Turnusy wakacyjne / ferie

Nasza oferta wakacyjna na rok 2018

Czytaj więcej

Kontakt

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Dzielna 1
Warszawa
00-162

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Dzielna 5
Warszawa
00-162

15 + 5 =

Dzielna 1, 00-162 Warszawa

Dzielna 5, 00-162 Warszawa

+48 600 526 383 - Maria Skrzypiec Sjoholm - przebywa na urlopie do dnia 28.06.2018

+48 509 950 639 - Maja Szymor

kontakt@przystanszkraba.pl

 Bank Zachoodni WBK,  Ośrodek Terapeutyczny Przystań Szkraba, 55 1090 2835 0000 0001 2319 6515

Polityka Prywatności

Przejdź do sekcji

Regulamin serwisu www

Przejdź do sekcji

Dokumenty do pobrania

Przejdź do sekcji