ul. Dzielna 1 oraz Dzielna 5, 00-162 Warszawa (+48) 501 989 669 kontakt@przystanszkraba.pl

Psychoterapeuci

mgr Aleksandra Majkowska

Jest psychoterapeutą przygotowującym się do certyfikatu.
Dyplom magistra psychologii Uniwersytetu Warszawskiego uzyskała w 2005r. W ramach pięcioletnich studiów ukończyła specjalizację „Psychologia Kliniczna Dzieci i Młodzieży” oraz roczny staż w Instytucie Matki i Dziecka w Zakładzie Zdrowia Rodziny. Przez 3 lata była również wolontariuszką u dziecka z autyzmem. W 2006r. rozpoczęła pracę w Ośrodku Wczesnej Interwencji, gdzie przez ponad 1,5 roku pracowała z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju. W tym czasie odbyła również roczny staż organizowany przez Ośrodek dla Dzieci z Autyzmem Fundacji „Synapsis”.

Rozwiń

W terapii z dziećmi kieruje się indywidualnym podejściem, starając się najpierw poznać mocne strony dziecka, a następnie wykorzystać je w pracy. Podstawą jej pracy jest zbudowanie dobrej, bezpiecznej relacji z dzieckiem, z której dziecko będzie mogło czerpać siłę. W ramach przygotowywania się do certyfikatu psychoterapeutycznego ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Centrum Psychologiczno – Medycznym MABOR atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Odbyła również 2-mięsięczny staż w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, gdzie aktualnie pracuje, zajmując się terapią rodzin. W terapii rodzin wspomaga rodzinę w poprawie komunikacji między członkami rodziny, w lepszym rozumieniu siebie nawzajem a w konsekwencji w budowaniu lepszych relacji między poszczególnymi osobami. W pracy dąży do tego, aby potrzeby każdego członka rodziny były brane pod uwagę tak, aby każdy mógł się czuć dobrze w gronie najbliższych. W Przystani Szkraba zajmuje się terapią rodzin, jak również wsparciem i terapią dorosłych. Kieruje swoją ofertę do rodziców, wierząc w to, że silny i świadomy siebie rodzic, to bezpieczna baza, która jest podstawową do rozwoju każdego dziecka. W swojej pracy przede wszystkim próbuje zrozumieć drugą osobę, stale pozostając nią zaciekawiona. Stara się zaprosić ją do wspólnego przyjrzenia się jej potrzebom oraz temu, co dla niej jest ważne. Ukończyła następujące kursy, szkolenia, staże: X 2017 – Staż w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie IV-V 2015 – Staż w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie V 2014 – „AAC – Wspomagające i alternatywne metody porozumiewania się dzieci ze specjalnymi potrzebami w komunikowaniu się” – szkolenie prowadzone przez mgr Alinę Smyczek w Warszawie I 2009 – XII 2012 – Szkolenie psychoterapeutyczne w Centrum Psychologiczno – Medycznym MABOR atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne VI 2008 – Kurs wprowadzający do metody Widoetreningu Komunikacji, Kraków V 2008 – “International and innovative model of work for staff educating parents of children with special needs” – szkolenie zorganizowane w ramach projektu “Take a New Look”, sfinansowane z funduszy Unii Europejskiej, z programu “Uczenie się przez całe życie – Grundtvig 1.1”, Słowacja – Dolny Kubin. XI 2007 – Terapia niedyrektywna dzieci autystycznych i dzieci z zaburzeniami zachowania prowadzony przez dr Marię Piszczek, Warszawa VII 2007 – Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne prowadzony przez mgr Bożenę Kisiel i mgr Alicję Wilkołazkę. Kurs I stopnia, Warszawa
Dzieci objęte programem Wczesnego Wspomagania zapraszamy na bezpłatne zajęcia grupowe i indywidualne z psychologiem, logopedą, pedagogiem lub fizjoterapeutą!

Serdecznie zapraszamy!

OFERTA

Psycholog dziecięcy

Zajęcia indywidualne z psychologiem (prowadzone również w języku angielskim)

Czytaj więcej

Terapia logopedyczna

Nasz ośrodek to bezpieczna przystań dla każdego dziecka, które posiada trudności w rozwoju mowy i komunikacji.

Czytaj więcej

Fizjoterapia

oraz nauka masażu dziecka wg koncepcji Shantala

Czytaj więcej

Dla rodzica

Konsultacje dla rodziców, terapię indywidualną dla rodziców,  Interwencje kryzysowe, terapia par i terapia rodzin

Czytaj więcej

Zajęcia Grupowe

Treningi umiejętności społecznych, Indywidualnie lub w parach, mini tusy,  dogoterapia.

Czytaj więcej

Szkolenia

w zakrasie spectrum autyzmu, syndromu aspargera, alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się osób niemówiących (AAC)

Czytaj więcej

Wczesne wpomaganie rozwoju

WWR to bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci posiadających opinię o potrzebie wczesnego
wspomagania.

Czytaj więcej

Dogoterapia

Dogoterapia jest metodą wspomagania terapii prowadzoną w Przystani Szkraba od 2012 roku.

Czytaj więcej

Diagnoza

Przystań Szkraba przeprowadza profesjonalną diagnozę dzieci w kierunku zaburzeń ze spectrum autyzmu.  Na spotkania diagnostyczne zapraszamy dzieci w wieku od 1 r.ż do 12 lat.

Czytaj więcej

Terapia ręki

To usprawnienie małej motoryki (ruchów rąk, dłoni, palców) i dużej motoryki (sprawności i napięcia mięśni całego ramienia oraz postawy siedzącej).

Czytaj więcej

Terapia Pedagogiczna

Pedagodzy Przystani Szkraba to specjaliści, którzy w holistyczny sposób starają się wesprzeć rozwój dziecka we wszystkich jego sferach.

Czytaj więcej

Integracja Sensoryczna

Profesjonalna diagnoza procesów Integracji Sensorycznej oraz wnikliwa ocena rozwoju umiejętności motorycznych dziecka.

Czytaj więcej

Turnusy wakacyjne / ferie

Nasza oferta wakacyjna na rok 2020

Czytaj więcej

 

Przygotowanie osobistego narzędzia do komunikacji AAC

Dla dzieci będących u nas w terapii - oferujemy wsparcie i pomoc w przygotowaniu osobistych pomocy do komunikacji 

Czytaj więcej

GRUPY WSPARCIA DLA RODZICÓW

Grupa Pani Joanny i Pani Marii - grupa dla rodziców dzieci z wyzwaniami rozwojowymi.

 Grupa Pani Martyny i Pani Agnieszki - grupa dla rodziców, którzy borykają się z diagnozą swojego dziecka lub mają wiele pytań i wątpliwości dotyczących początków terapii.

Czytaj więcej

Neuroflow- aktywny trening słuchowy

Pierwszy w Polsce interaktywny trening wyższych funkcji słuchowych dla dzieci z
zaburzeniami przetwarzania słuchowego oraz dzieci z grupy ryzyka tych zaburzeń od 4 roku
życia.

Czytaj więcej

Kontakt

6 + 4 =

Dzielna 1, 00-162 Warszawa

Dzielna 5, 00-162 Warszawa 

KONTAKT  

 BIURO 

adres mailowy: kontakt@przystanszkraba.pl  

numer telefonu: +48 501 989 669 - Sandra Okulus Office Manager  

Kontakt telefoniczny  z biurem jest możliwy od poniedziałku do środy: 12.00-16.00, w czwartek 14.00-18.00. W piątek nie jest możliwy kontakt telefoniczny. 

 ZAPYTANIA W SPRAWIE ZAPISÓW NA GRUPY 

kontakt z Panią Ulą Krajewską 

adres mailowy: grupyprzystan@gmail.com

 numer telefonu: +48 517 480 060 - kontakt telefoniczny jest możliwy jedynie we wtorki i czwartki w godzinach 09.00 – 12.00.

 

 ZARZĄD FIRMY 

Dyrektor: +48 600 526 383 - Maria Skrzypiec Sjoholm

Wicedyrektor: +48 509 950 639 - Maja Szymor 

 

 

 

 

 

 

 

 Bank Zachodni WBK,  Ośrodek Terapeutyczny Przystań Szkraba, 55 1090 2835 0000 0001 2319 6515

Polityka Prywatności

Przejdź do sekcji

Regulamin serwisu www

Przejdź do sekcji

Dokumenty do pobrania

Przejdź do sekcji