Psycholog Dziecięcy

Zajęcia indywidualne z psychologiem

Prowadzimy indywidualną terapię dla dzieci od 1 roku życia do okresu wczesnoszkolnego. Oferujemy 1 lub 2 godzinne sesje, raz, dwa albo trzy razy w tygodniu. Intensywność zajęć ustalamy wraz z rodzicami kierując się potrzebami dziecka. Sesje mogą się odbywać w domu dziecka lub w naszym gabinecie. W trakcie sesji psycholog indywidualnie spędza czas z dzieckiem. Początkowo zapoznaje się z nim poprzez zabawę, by później krok po kroku przejść do uczenia i kształtowania różnorodnych zachowań i umiejętności. Zadaniem psychologa w naszej terapii jest wspomaganie dziecka w zdobywaniu nowych umiejętności, stawaniu się samodzielnym. Dążymy do tego, by dziecko w pełni wykorzystało swój potencjał i możliwości.

Według naszych przekonań nieodłączną rolę w rozwoju dziecka odgrywają jego rodzice. Z tego też powodu indywidualne sesje z dzieckiem są nierozerwalnie związane ze spotkaniami z rodzicami. Ich częstotliwość ustalamy indywidualnie z rodziną (kierując się intensywnością terapii dziecka). Spotkania te prowadzi zespół dwóch psychologów. Odbywają się one w naszym lokalu przy ul. Dzielnej 5 w Warszawie.

Celem spotkań jest przekazanie rodzicom informacji o tym, co działo się na sesjach w ostatnim czasie. Przekazanie wskazówek dotyczących zachowania dziecka i postępowania wobec niego. To również czas, kiedy psycholog może usłyszeć uwagi rodziców odnośnie tego, co zmieniło się przez ostatni czas trwania terapii. Jest to także moment, kiedy rodzic może zadać psychologowi trapiące go pytania, porozmawiać o wątpliwościach, problemach, które pojawiają się w życiu codziennym.

Podsumowując, nasze sesje indywidualne opierają się na indywidualnej pracy z dzieckiem, w różnym wymiarze godzin oraz na cyklicznych spotkaniach z rodzicami.

Każdy cykl terapeutyczny rozpoczyna się konsultacjami złożonymi z czterech kolejnych spotkań, które poświęcone są: zebraniu szczegółowego wywiadu dotyczącego trudności, z którą zgłosili się rodzice (1 spotkanie), obserwacji dziecka (2 i 3 spotkanie) oraz podsumowaniu zebranych informacji, przedstawieniu planu terapii oraz podpisaniu kontraktu (4 spotkanie).

Zajęcia terapeutyczne

cykliczne zajęcia z psychologiem – 90zł/1h – jeśli zajęcia odbywają się 1 lub2 razy w tygodniu, jeśli zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu – 80 zł/1h.

Jeśli zajęcia w domu dziecka – to cena jak powyżej ale + koszt dojazdu -30 lub 40 zł (w zależności od lokalizacji- wymienione są dzielnice w naszym cenniku na stronie).

Jednorazowa konsultacja: 120 zł/1h

Blok konsultacyjny w celu weryfikacji niepokojów rodziców: wywiad-1,5h, dwie 1h-obserwacje dziecka, informacja zwrotna dla rodziców 1,5h – tak samo 120 zł/1h – razem zazwyczaj wychodzi zatem 600 zł.

Wizyta w przedszkolu/szkole:  120 zł/1h + koszt dojazdu do placówki (30 lub 40 zł w zależności od lokalizacji) wymienione są dzielnice w naszym cenniku na stronie.

REGULAMIN ZAJĘĆ

OFRETA

Psycholog dziecięcy

Zajęcia indywidualne z psychologiem (prowadzone również w języku angielskim)

Czytaj więcej

Terapia logopedyczna

Nasz ośrodek to bezpieczna przystań dla każdego dziecka, które posiada trudności w rozwoju mowy i komunikacji.

Czytaj więcej

Fizjoterapia

oraz nauka masażu dziecka wg koncepcji Shantala

Czytaj więcej

Dla rodzica

Konsultacje dla rodziców, terapię indywidualną dla rodziców,  Interwencje kryzysowe, terapia par i terapia rodzin

Czytaj więcej

Zajęcia Grupowe

Treningi umiejętności społecznych, Indywidualnie lub w parach, mini tusy,  dogoterapia.

Czytaj więcej

Szkolenia

w zakrasie spectrum autyzmu, syndromu aspargera, alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się osób niemówiących (AAC)

Czytaj więcej

Wczesne wpomaganie rozwoju

WWR to bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci posiadających opinię o potrzebie wczesnego
wspomagania.

Czytaj więcej

Dogoterapia

Dogoterapia jest metodą wspomagania terapii prowadzoną w Przystani Szkraba od 2012 roku.

Czytaj więcej

Diagnoza

Przystań Szkraba przeprowadza profesjonalną diagnozę dzieci w kierunku zaburzeń ze spectrum autyzmu.  Na spotkania diagnostyczne zapraszamy dzieci w wieku od 1 r.ż do 12 lat.

Czytaj więcej

Terapia ręki

Czytaj więcej

Terapia Pedagogogiczna

Czytaj więcej

Integracja Sensoryczna

Czytaj więcej

Turnusy wakacyjne / ferie

Nasza oferta wakacyjna na rok 2018

Czytaj więcej

Kontakt

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Dzielna 1
Warszawa
00-162

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Ośrodek terapeutyczny i poradnia - Przystan Szkraba

Dzielna 5
Warszawa
00-162

8 + 6 =

Dzielna 1, 00-162 Warszawa

Dzielna 5, 00-162 Warszawa

+48 600 526 383 - Maria Skrzypiec Sjoholm - przebywa na urlopie do dnia 28.06.2018

+48 509 950 639 - Maja Szymor

kontakt@przystanszkraba.pl

 Bank Zachoodni WBK,  Ośrodek Terapeutyczny Przystań Szkraba, 55 1090 2835 0000 0001 2319 6515

Polityka Prywatności

Przejdź do sekcji

Regulamin serwisu www

Przejdź do sekcji

Dokumenty do pobrania

Przejdź do sekcji