Dziś Przystań Szkraba to dwie placówki terapeutyczne: Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Przystań Szkraba oraz Ośrodek Terapeutyczny Przystań Szkraba s.c.
W 8 salach terapeutycznych przez 7 dni w tygodniu odbywa się w każdym tygodniu: 330 h zajęć terapii indywidualnej + 37 h zajęć grupowych TUS + oraz 12h diagnostycznych w czasie których przeprowadzana jest diagnoza w kierunku spektrum autyzmu.
Obecnie pod naszą opieką jest 350 dzieci, w tym 176 w Poradni.
To wszystko możliwe jest dzięki pracy zespołu 35 terapeutów – ludzi z pasją, którzy kochają dzieci i to co robią, co więcej potrafią ramię w ramię współpracować na rzecz dobra dziecka i całej rodziny, stanowiąc wsparcie dla podopiecznych i siebie nawzajem. To właśnie zespół terapeutyczny jest największą siłą i wartością Przystani. Naszą misją jest podmiotowe podejście do każdego Człowieka. Szczególną uwagę przykładamy do rozwoju komunikacji i samodzielności dzieci. Terapię dostosowujemy do dziecka, nie dziecko do terapii. Przystań to nie tylko ludzie, ale też zwierzęta psy Pipi i Ori oraz świnka morska Orzeszek.
Zespół przystani tworzą także wspaniałe koordynatorki biura p.Ania i p.Magda, zespół księgowości p.Iwona i p.Paweł, dbająca o porządek p.Natalia, złota rączka p.Grzegorz.
Dzięki pracy całego zespołu możemy zaoferować Państwu szerokie spektrum zajęć terapeutycznych: bezpłatnych w ramach WWR, grupowych i indywidualnych, diagnostycznych i terapeutycznych oraz od niedawna elektrostymulację. Nie zapominamy również o rodzicach – możemy zaproponować im wspierające publikacje oraz udział w psychoterapii.
Szczegółową ofertę znajdziecie na stronie internetowej. ☀️